środa, 17 lipca, 2024
No menu items!
Strona głównaZdrowieLaryngolog na NFZ Wieluń: kolejki, terminy, opinie

Laryngolog na NFZ Wieluń: kolejki, terminy, opinie

Placówki NFZ dla specjalizacji Laryngolog Wieluń

Wieluń Laryngolog – gdzie najkrótsze terminy? Gdzie będziemy czekać najdłużej a gdzie krócej? Sprawdź najnowsze informacje z placówek NFZ. Gdzie dostać się najłatwiej do Laryngologa? Sprawdź wyniki dla miasta Wieluń. Ostatnie dane posiadamy z dnia 07.04.2024.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Wieluń

Poradnia otorynolaryngologiczna
Adres: Ul. Ul. Szpitalna 16, Wieluń
Liczba osób w kolejce: 261
Najbliższy termin możliwej wizyty: 2024-07-11
(aktualizacja z dnia: 2024-04-05)
Średnia liczba dni oczekiwania na wizytę: 28
W ostatnim miesiącu przychodnia skreśliła z listy oczekujących z powodu udzielenia świadczenia następującą liczbę osób: 69

Dodatkowe informacje:
Kod placówki NFZ: 120004
NIP: 8321789610
Regon: 000310143
Telefon: +48 43 840 67 01
Toaleta: dostępna
Winda: dostępna
Rampa dla niepełnosprawnych: dostępna

Specjalistyczna Indywidualna Praktyka Lekarska Hanna Rataj

Poradnia otorynolaryngologiczna
Adres: Ul. Młodzieżowa 3, Wieluń
Liczba osób w kolejce: 138
Najbliższy termin możliwej wizyty: brak danych
(aktualizacja z dnia: brak danych)
Średnia liczba dni oczekiwania na wizytę: 77
W ostatnim miesiącu przychodnia skreśliła z listy oczekujących z powodu udzielenia świadczenia następującą liczbę osób: 60

Dodatkowe informacje:
Kod placówki NFZ: 320203
NIP: 8321389649
Regon: 590713740
Telefon: +48 608 833 112
Toaleta: dostępna
Winda: niedostępna
Rampa dla niepełnosprawnych: dostępna

Czym zajmuje się Laryngolog Wieluń?

Laryngolog, znany również jako otolaryngolog, to lekarz specjalizujący się w diagnozowaniu i leczeniu schorzeń uszu, nosa i gardła, a także struktur powiązanych w głowie i szyi. Czasami są również nazywani lekarzami ENT, od angielskiego Ear, Nose, Throat.

Laryngologowie pomagają pacjentom z różnymi problemami, takimi jak:

  • Problemy z uszami: Laryngologowie są w stanie leczyć schorzenia takie jak infekcje ucha, zaburzenia równowagi, bóle ucha, a także problemy ze słuchem. W niektórych przypadkach mogą również pomagać w leczeniu tinnitus (szumy uszne) i nagłej utraty słuchu.
  • Problemy z nosem: Obejmują one alergie, problemy z zapachem, polipy nosa, a także problemy z oddychaniem spowodowane przez deformacje nosa.
  • Problemy z gardłem: Laryngologowie mogą leczyć różne schorzenia gardła, takie jak chrypka, problemy z połykaniem, a także pewne problemy z mową.
  • Problemy z głową i szyją: Do tych mogą należeć guzy, choroba nowotworowa, problemy z tarczycą i paratarczycą, a także niektóre choroby autoimmunologiczne.
  • Zaburzenia snu: W tym przypadku laryngologowie mogą pomagać w leczeniu takich problemów jak bezdech senny, chrapanie, a także inne problemy związane z oddychaniem podczas snu.

Należy pamiętać, że choć laryngologowie mogą leczyć szeroki zakres schorzeń, niektóre bardziej zaawansowane lub specjalistyczne przypadki mogą wymagać interwencji lekarzy innych specjalności, takich jak neurologów, chirurgów plastycznych, onkologów itp.

Wszelkie informacje zawarte na niniejszej stronie dostarczane są przez Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ). Sekcja tematyczna ZDROWIE naszego serwisu powstała we współpracy z portalem Kolejka NFZ. Zobacz więcej na stronie Laryngolog Wieluń.

Dorota Marusińska
Dorota Marusińska
Pasjonatka zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej. Autorka materiałów w sekcji ZDROWIE. W wolnym czasie chętnie uprawia sport i czyta książki.
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OSTATNIE ARTYKUŁY