czwartek, 18 kwietnia, 2024
No menu items!
Strona głównaEdukacjaWykład motywacyjny (Mateusz Grzesiak)

Wykład motywacyjny (Mateusz Grzesiak)

Przed Tobą fantastyczny wykład motywacyjny Mateusza Grzesiaka, który odbył w marcu tego roku (2014). Przed międzynarodową publicznością, na scenie w Berlinie Mateusz przedstawił najważniejsze elementy psychologii sukcesu. Mateusz niewątpliwie jest obecnie jednym z najpopularniejszych trenerów w Polsce, który karierę robi również za granicą. Czym jest sukces? Ciężka praca, konsekwencja, rozwój, motywacja – czy to wystarczy? Z pewnością warto posłuchać Mateusza w akcji, ponieważ jest to jeden z ciekawszych wykładów motywacyjnych, jakie ostatnie oglądałem.

Wykład motywacyjny Berlin 2014 (Mateusz Grzesiak)

Wykład motywacyjny (podsumowanie)

Nie czytaj tego tekstu, zanim nie obejrzysz w całości godzinnego wykładu Mateusza Grzesiaka. Najlepiej przeczytaj, dopiero po obejrzeniu, ponieważ jest to podsumowanie z najważniejszymi punktami prezentacji. Jeśli wykład jest natomiast dla Ciebie zbyt długi, poniżej znajdziesz moje notatki, które warto zapamiętać.

 1. Stwórz ŚRODOWISKO. Większe środowisko pozwala szybciej wzrastać (anakonda w większym akwarium jest większa). Czy akwarium pozwoli Ci pokazać swój potencjał? Czy może będzie Cię ograniczać? Szukaj ludzi, przy których wzrastasz. Nie tych, którzy codziennie tylko narzekają i krytykują. Szukaj ludzi, którzy myślą i mówią pozytywnie, którzy dostrzegają pozytywne rzeczy. Spędzaj czas z ludźmi mądrzejszymi od siebie. To sprawia, że szybciej będziesz się uczył i rozwijał. Stwórz środowisko, żebyś mógł urosnąć. Stwórz je na poziomie intelektualnym, emocjonalnym, społecznym, finansowym, duchowym itp. Twórz swoje życie.
  Jeśli otoczysz się ludźmi bogatszymi od siebie, Ci ludzie nieświadomie wpłyną na Twoje zachowanie. Staniesz się efektywny w bardzo szybkim tempie. Ciągle wystawiaj się na działanie pozytywnych bodźców.
  Stwórz styl życia, w jakim chcesz funkcjonować.
  Bądź wdzięczny za wszystko co masz.
 2. EDUKACJA na różnych poziomach. Rozwijaj się na wielu poziomach. Wybierz jedną technikę na dzień/tydzień i ćwicz ją. W jeden dzień możesz ćwiczyć sprzedaż, w inny relacje, w jeszcze inny komunikację z innymi ludźmi. Edukuj się na wszystkich poziomach, które są dla Ciebie ważne.
 3. Zorganizuj swoje JA (role społeczne). Pełnisz różne role w swoim życiu: ojciec, biznesmen, nauczyciel itd. Zadbaj o wszystkie elementy, ponieważ wszystkie te role tworzą całego JA. Jedno z badań mówi, że jeśli rodzina nie funkcjonuje poprawnie, to bardzo ciężko jest również o sukces zawodowy. Gdzie i kiedy zrobisz daną czynność? Sprecyzuj czas i miejsce. Zastanów się jak te czynności wykonasz. Wyobraź sobie to wszystko w głowie, tak jakby się to już wydarzyło. Musisz programować swój mózg na sukces (na życie), które chcesz mieć.
  Skup się, pracuj ciężko, a dotrzesz tam, gdzie chcesz.
 4. WALCZ ze swoimi CIENIAMI. Nie uciekaj od problemów, konfrontuj się z nimi. Każdy się boi. Jeśli zmierzysz się z trudną sytuacją, stajesz się silniejszy. Szukasz następnego problemu, rozwiązujesz i stajesz się jeszcze silniejszy. Strach przejdzie, ponieważ zrozumie, że Ty go nie chcesz.
 5. FEEDBACK. Analizuj swoje zachowania i sprawdzaj co przynosi Ci sukces, a co porażkę. Sprawdź codziennie trzy rzeczy, których się dzisiaj nauczyłeś. Codziennie zastanów się nad rzeczami, które chcesz ulepszyć. Bądź wdzięczny.
 6. PIERWSZE WRAŻENIE. Asertywny uścisk dłoni, otwarta postawa (otworzenie się na ludzi). Pierwsze wrażenie to trzy sekundy, dzięki którym umysł szufladkuje jaki ktoś jest. Uśmiechaj się.
  Jeśli ludzie dobrze się z Tobą czują, chcą być obok Ciebie, to również będą chcieli od Ciebie kupować.
 7. WIELOPOZIOMOWE RELACJE. Pomagaj w różnych aspektach. Być może możesz ludziom pomóc, aby więcej zarabiali, a może potrafisz rozwiązać ich problemy społeczne, rodzinne (na innych poziomach). Praktykuj, rozwijaj swoje relacje z ludźmi. Stań się osobą sympatyczną.
 8. Think BIG – myśl o dużych rzeczach.  Jesteś zbyt mądry, by myśleć o małych rzeczach. Zawsze zdefiniuj wizję i misję. Zastanów się: co po Tobie zostanie, gdy umrzesz? Wizja jest zawsze większa niż Ty. A jeśli jest większa, to  znaczy, że musisz sprostać wyzwaniu. A kiedy mu sprostasz, to urośniesz. Jak urośniesz, to staniesz się mądrzejszy.
Robert Michałowicz
Robert Michałowicz
Redaktor naczelny portalu informacyjnego Yedu. Dziennikarz, pasjonat nowych technologii, chętnie dzieli się swoją wiedzą na temat otaczającego świata.
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OSTATNIE ARTYKUŁY