środa, 17 lipca, 2024
No menu items!
Strona głównaZdrowieLaryngolog na NFZ Pabianice: kolejki, terminy, opinie

Laryngolog na NFZ Pabianice: kolejki, terminy, opinie

Placówki NFZ dla specjalizacji Laryngolog Pabianice

Pabianice Laryngolog – gdzie najkrótsze terminy? Gdzie będziemy czekać najdłużej a gdzie krócej? Sprawdź najnowsze informacje z placówek NFZ. Gdzie dostać się najłatwiej do Laryngologa? Sprawdź wyniki dla miasta Pabianice. Ostatnie dane posiadamy z dnia 07.04.2024.

Zakład Świadczeń Ambulatoryjnych Pabian-Med

Poradnia otorynolaryngologiczna
Adres: Ul. Kilińskiego 10/12, Pabianice
Liczba osób w kolejce: 165
Najbliższy termin możliwej wizyty: 2024-04-29
(aktualizacja z dnia: 2024-04-05)
Średnia liczba dni oczekiwania na wizytę: 24
W ostatnim miesiącu przychodnia skreśliła z listy oczekujących z powodu udzielenia świadczenia następującą liczbę osób: 188

Dodatkowe informacje:
Kod placówki NFZ: 110055
NIP: 7311003493
Regon: 00064529200039
Telefon: +48 422 121 950
Toaleta: dostępna
Winda: dostępna
Rampa dla niepełnosprawnych: dostępna

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Eskulap Poradnia Zdrowia Rodzinnego

Poradnia otorynolaryngologiczna
Adres: Ul. Grobelna 8, Pabianice
Liczba osób w kolejce: 189
Najbliższy termin możliwej wizyty: 2024-09-05
(aktualizacja z dnia: 2024-04-05)
Średnia liczba dni oczekiwania na wizytę: 36
W ostatnim miesiącu przychodnia skreśliła z listy oczekujących z powodu udzielenia świadczenia następującą liczbę osób: 52

Dodatkowe informacje:
Kod placówki NFZ: 210381
NIP: 7311046404
Regon: 47120039800060
Telefon: +48 42 215 60 37
Toaleta: dostępna
Winda: dostępna
Rampa dla niepełnosprawnych: dostępna

Czym zajmuje się Laryngolog Pabianice?

Laryngolog, znany również jako otolaryngolog, to lekarz specjalizujący się w diagnozowaniu i leczeniu schorzeń uszu, nosa i gardła, a także struktur powiązanych w głowie i szyi. Czasami są również nazywani lekarzami ENT, od angielskiego Ear, Nose, Throat.

Laryngologowie pomagają pacjentom z różnymi problemami, takimi jak:

  • Problemy z uszami: Laryngologowie są w stanie leczyć schorzenia takie jak infekcje ucha, zaburzenia równowagi, bóle ucha, a także problemy ze słuchem. W niektórych przypadkach mogą również pomagać w leczeniu tinnitus (szumy uszne) i nagłej utraty słuchu.
  • Problemy z nosem: Obejmują one alergie, problemy z zapachem, polipy nosa, a także problemy z oddychaniem spowodowane przez deformacje nosa.
  • Problemy z gardłem: Laryngologowie mogą leczyć różne schorzenia gardła, takie jak chrypka, problemy z połykaniem, a także pewne problemy z mową.
  • Problemy z głową i szyją: Do tych mogą należeć guzy, choroba nowotworowa, problemy z tarczycą i paratarczycą, a także niektóre choroby autoimmunologiczne.
  • Zaburzenia snu: W tym przypadku laryngologowie mogą pomagać w leczeniu takich problemów jak bezdech senny, chrapanie, a także inne problemy związane z oddychaniem podczas snu.

Należy pamiętać, że choć laryngologowie mogą leczyć szeroki zakres schorzeń, niektóre bardziej zaawansowane lub specjalistyczne przypadki mogą wymagać interwencji lekarzy innych specjalności, takich jak neurologów, chirurgów plastycznych, onkologów itp.

Wszelkie informacje zawarte na niniejszej stronie dostarczane są przez Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ). Sekcja tematyczna ZDROWIE naszego serwisu powstała we współpracy z portalem Kolejka NFZ. Zobacz więcej na stronie Laryngolog Pabianice.

Dorota Marusińska
Dorota Marusińska
Pasjonatka zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej. Autorka materiałów w sekcji ZDROWIE. W wolnym czasie chętnie uprawia sport i czyta książki.
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OSTATNIE ARTYKUŁY