czwartek, 18 kwietnia, 2024
No menu items!
Strona głównaZdrowieGinekolog na NFZ Świdnik: kolejki, terminy, opinie

Ginekolog na NFZ Świdnik: kolejki, terminy, opinie

Placówki NFZ dla specjalizacji Ginekolog Świdnik

Świdnik Ginekolog – gdzie najkrótsze terminy? Gdzie będziemy czekać najdłużej a gdzie krócej? Sprawdź najnowsze informacje z placówek NFZ. Gdzie dostać się najłatwiej do Ginekologa? Sprawdź wyniki dla miasta Świdnik. Ostatnie dane posiadamy z dnia 07.04.2024.

Centrum Medyczne „Inter-Med” Spółka Cywilna Dorota Gil, Jerzy Broszkiewicz

Poradnia położniczo-ginekologiczna
Adres: Marszałka Józefa Piłsudskiego 6A, Świdnik
Liczba osób w kolejce: 0
Najbliższy termin możliwej wizyty: 2024-04-05
(aktualizacja z dnia: 2024-04-04)
Średnia liczba dni oczekiwania na wizytę: 0
W ostatnim miesiącu przychodnia skreśliła z listy oczekujących z powodu udzielenia świadczenia następującą liczbę osób: 0

Dodatkowe informacje:
Kod placówki NFZ: 30002303
NIP: 7132373641
Regon: 430966988
Telefon: (81) 468-35-35
Toaleta: dostępna
Winda: dostępna
Rampa dla niepełnosprawnych: dostępna

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej

Poradnia położniczo-ginekologiczna
Adres: Leśmiana 4, Świdnik
Liczba osób w kolejce: 300
Najbliższy termin możliwej wizyty: 2024-04-05
(aktualizacja z dnia: 2024-04-04)
Średnia liczba dni oczekiwania na wizytę: 12
W ostatnim miesiącu przychodnia skreśliła z listy oczekujących z powodu udzielenia świadczenia następującą liczbę osób: 540

Dodatkowe informacje:
Kod placówki NFZ: 30000086
NIP: 7122483842
Regon: 431010878
Telefon: 81 7513974
Toaleta: dostępna
Winda: niedostępna
Rampa dla niepełnosprawnych: dostępna

Czym zajmuje się Ginekolog Świdnik?

Ginekolog to lekarz specjalizujący się w zdrowiu układu rozrodczego kobiety, który obejmuje macicę, jajniki, jajowody i piersi. Lekarz ten jest również często specjalistą położnictwa, co oznacza, że może opiekować się kobietą podczas ciąży, porodu i po porodzie. Te dwa obszary medycyny często nakładają się na siebie i dlatego lekarz, który praktykuje w tych dziedzinach, jest nazywany ginekologiem-położnikiem.

Ginekolodzy pomagają kobietom w różnych problemach związanych z ich zdrowiem seksualnym i rozrodczym. Oto kilka przykładów:

  • Badania przesiewowe: Ginekolodzy przeprowadzają regularne badania, takie jak badanie piersi i badanie ginekologiczne, aby wykryć potencjalne problemy na wczesnym etapie. Najpopularniejszym badaniem przesiewowym jest cytologia, które służy do wykrywania zmian mogących świadczyć o rozwoju raka szyjki macicy.
  • Zarządzanie antykoncepcją: Ginekolodzy doradzają kobietom w zakresie różnych metod kontroli urodzin i pomagają im znaleźć najodpowiedniejszą metodę antykoncepcji.
  • Leczenie infekcji: Ginekolodzy są w stanie diagnozować i leczyć różne infekcje układu rozrodczego, takie jak drożdżyca czy bakteryjne zapalenie pochwy.
  • Opieka podczas ciąży: Ginekolodzy-położnicy opiekują się kobietami w trakcie ciąży, monitorują rozwój płodu, radzą w kwestiach zdrowia matki i dziecka, a także przeprowadzają poród.
  • Problemy menstruacyjne i menopauzalne: Ginekolodzy mogą pomóc kobietom radzić sobie z problemami związanymi z menstruacją, takimi jak silne lub nieregularne krwawienia, a także z problemami związanymi z menopauzą, takimi jak uderzenia gorąca czy problemy z bezsennością.
  • Leczenie chorób: Ginekolodzy leczą również różne choroby, takie jak endometrioza, mięśniaki macicy, rak szyjki macicy, rak jajnika, rak piersi itp.

Jeżeli kobieta doświadcza problemów związanych z układem rozrodczym, ginekolog jest zdecydowanie specjalistą, do którego powinna się zgłosić.

Wszelkie informacje zawarte na niniejszej stronie dostarczane są przez Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ). Sekcja tematyczna ZDROWIE naszego serwisu powstała we współpracy z portalem Kolejka NFZ. Zobacz więcej na stronie Ginekolog Świdnik.

Dorota Marusińska
Dorota Marusińska
Pasjonatka zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej. Autorka materiałów w sekcji ZDROWIE. W wolnym czasie chętnie uprawia sport i czyta książki.
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OSTATNIE ARTYKUŁY