czwartek, 23 maja, 2024
No menu items!
Strona głównaZdrowieAlergolog na NFZ Grudziądz: kolejki, terminy, opinie

Alergolog na NFZ Grudziądz: kolejki, terminy, opinie

Placówki NFZ dla specjalizacji Alergolog Grudziądz

Grudziądz Alergolog – gdzie krótkie terminy? Gdzie będziemy czekać najdłużej? Sprawdź najnowsze informacje z placówek NFZ. Gdzie dostać się najłatwiej do Alergologa? Sprawdź wyniki dla miasta Grudziądz. Dane zaktualizowane w dniu 19.05.2024

Spzoz Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska

Poradnia alergologiczna
Adres: Legionów 57, Grudziądz
Liczba osób w kolejce: 257
Najbliższy termin możliwej wizyty: 2025-01-08
(aktualizacja z dnia: 2024-05-17)
Średnia liczba dni oczekiwania na wizytę: 265
W ostatnim miesiącu przychodnia skreśliła z listy oczekujących z powodu udzielenia świadczenia następującą liczbę osób: 31

Dodatkowe informacje:
Kod placówki NFZ: 20000774
NIP: 8762001172
Regon: 870611566
Telefon: +48 56 644 09 61
Toaleta: dostępna
Winda: dostępna
Rampa dla niepełnosprawnych: dostępna

Regionalny Szpital Specjalistyczny Im. Dr Władysława Biegańskiego W Grudziądzu

Poradnia alergologiczna
Adres: Rydygiera 15/17, Grudziądz
Liczba osób w kolejce: 160
Najbliższy termin możliwej wizyty: 2026-09-03
(aktualizacja z dnia: 2024-05-17)
Średnia liczba dni oczekiwania na wizytę: 603
W ostatnim miesiącu przychodnia skreśliła z listy oczekujących z powodu udzielenia świadczenia następującą liczbę osób: 6

Dodatkowe informacje:
Kod placówki NFZ: 20000803
NIP: 8762008352
Regon: 870298738
Telefon: +48 56 641 44 44
Toaleta: dostępna
Winda: dostępna
Rampa dla niepełnosprawnych: dostępna

Alergolog Grudziądz – sytuacja w mieście

W ostatnich latach obserwujemy wzrost liczby osób cierpiących na alergie w mieście Grudziądz, co związane jest z różnymi czynnikami, takimi jak zanieczyszczenie powietrza, zmiany klimatyczne czy rosnąca liczba alergenów w naszym otoczeniu. W związku z tym, wielu pacjentów z miasta Grudziądz zastanawia się, czy są kolejki do specjalisty – alergologa NFZ Grudziądz.

Aby uzyskać odpowiedź na to pytanie, warto przyjrzeć się statystykom dotyczącym kolejek NFZ. Przyglądając się aktualnym danym, na dzień dzisiejszy, w mieście Grudziądz występują różnice w oczekiwaniu na wizytę u alergologa. W niektórych przychodniach pacjenci muszą czekać dłużej, podczas gdy w innych okres oczekiwania jest krótszy.

Warto jednak dodać, że ta liczba zmienia się dynamicznie i jest zależna od aktualnej sytuacji w danym regionie oraz dostępności lekarzy. Na naszej stronie znajdziesz zawsze aktualne dane na temat specjalizacji Alergolog Grudziądz NFZ.

Jeśli zauważysz u siebie objawy alergii, takie jak katar, kaszel, pokrzywka czy problemy z oddychaniem, nie zwlekaj z umówieniem się na wizytę u alergologa. Jeśli zależy Ci na szybszym terminie, warto rozważyć prywatną wizytę, gdzie czas oczekiwania jest zazwyczaj znacznie krótszy.

Podsumowując, w mieście Grudziądz występują kolejki do specjalistów alergologów NFZ, jednak czas oczekiwania może się różnić w zależności od placówki. Jeśli potrzebujesz pomocy alergologa, nie zwlekaj z umówieniem się na wizytę i regularnie sprawdzaj dostępne terminy, aby uzyskać jak najszybszą pomoc.

Kim jest Alergolog?

Lekarz Alergolog to specjalista, który zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem i zapobieganiem alergiom. Alergie to reakcje nadwrażliwości organizmu na różne substancje, zwane alergenami, takie jak pyłki roślin, sierść zwierząt, pokarmy, leki czy ukąszenia owadów. Alergolog może również zajmować się leczeniem astmy, która często ma związek z alergiami. W celu postawienia diagnozy alergolog może przeprowadzać różne testy, takie jak testy skórne, badania krwi czy testy prowokacji. Leczenie alergii może obejmować farmakoterapię, immunoterapię (tzw. „szczepionki przeciwalergiczne”) oraz edukację pacjenta na temat unikania alergenów i radzenia sobie z objawami alergii.

Wszelkie informacje zawarte na niniejszej stronie dostarczane są przez Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ). Sekcja tematyczna ZDROWIE naszego serwisu powstała we współpracy z portalem Kolejka NFZ. Zobacz więcej na stronie Alergolog Grudziądz.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Dorota Marusińska
Dorota Marusińska
Pasjonatka zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej. Autorka materiałów w sekcji ZDROWIE. W wolnym czasie chętnie uprawia sport i czyta książki.
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OSTATNIE ARTYKUŁY