czwartek, 21 września, 2023
No menu items!
Strona głównaWiadomościStrajk Kobiet Aborcja w Polsce 2020

Strajk Kobiet Aborcja w Polsce 2020

Strajk Kobiet to społeczny protest przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego z 22 października 2020, które delegalizuje w Polsce wykonywanie aborcji z powodu wad płodu. Strajk zaangażował nie tylko kobiety, ale ludzi w całej Polsce. Do akcji przyłączyło się wiele osób, którzy w ramach protestu wyszli na ulice polskich miast.

Strajk kobiet – mapa wydarzeń

Strajk kobiet – wydarzenia

Kluczowe założenia Strajku Kobiet:

  • 25.10.2020 – Słowo na niedzielę. Akcja polegała na wzięciu specjalnego banknotu z hasłem „W imię matki, córki i umiłowanej siostry: wara od kobiet!” i wrzuceniu go na tacę w kościele.
  • 26.10.2020 – Blokada. Akcja polegała na zablokowaniu miast. W całej Polsce odbyły się protesty na ulicach, które jednocześnie utrudniły normalne funkcjonowanie w miastach. Drogi zostały zablokowane, a na ulicach pojawiły się gigantyczne korki.
  • 28.10.2020 – Nie idziemy do pracy. Kolejna odsłona Strajku Kobiet. Tym razem akcja polegała na zbojkotowaniu pracy. Każdy kto przyłączył się do akcji – po prostu w tym dniu nie poszedł do pracy.
  • 30.10.2020 – Na Warszawę! To kulminacja protestu i atak na stolicę Polski. Liderki Strajku Kobiet wskazały trzy miejsca spotkań w Warszawie:

Spotykamy się w piątek o godz. 17 w trzech miejscach w Warszawie – przed Kancelarią Premiera w al. Ujazdowskich, na Placu Zamkowym oraz na Placu Zawiszy.

strajk kobiet wydarzenia

Postulaty Strajku Kobiet w Polsce

Chcemy prawdziwego Trybunału Konstytucyjnego, chcemy prawidłowego Sądu Najwyższego, chcemy prawdziwego Rzecznika Praw Obywatelskich, chcemy nowelizacji budżetu, chcemy kasy na ochronę zdrowia, chcemy kasy dla pracowników, chcemy pomocy dla przedsiębiorców, chcemy pomocy dla sektora kultury, chcemy pełni praw kobiet, chcemy legalnej aborcji, chcemy edukacji seksualnej, chcemy antykoncepcji, chcemy pełni praw człowieka, chcemy poszanowania praw osób z niepełnosprawnościami.

Marta Lempart

Podsumowanie

strajk kobiet aborcja

Chyba mało kto spodziewał się takiej fali protestów w Polsce. A może wręcz przeciwnie? Czy rząd specjalnie nie wybrał tego momentu, aby przykryć problemy w zapobieganiu szerzenia się koronawirusa (COVID-19)?

Dzisiaj przekroczyliśmy bowiem ponad 20 tysięcy zdiagnozowanych zakażonych. To kolejny dzień z niechlubnym rekordem. Strajki na ulicach i duże skupiska ludzi z pewnością nie pomogą. Rząd będzie miał kogo oskarżyć za problemy w szpitalach i niewydolną służbę zdrowia.

Tak czy inaczej, z każdym dniem Strajk Kobiet zatacza co raz większe kręgi. Miejmy nadzieję, że znajdzie swój pokojowy finał, a prawa kobiet będą w Polsce respektowane.

Popularne zapytania: ogólnopolski strajk kobiet aborcja w Polsce, strajk kobiet banery błyskawica grafika hasła, piekło kobiet, strajk kobiet mapa warszawa, postulaty strajku kobiet, petycja, strajk kobiet w warszawie, gdańsk, kraków, poznań, katowice.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Karol Budzik
Karol Budzik
Autor w tematyce finansowej, inwestor na rynkach finansowych. Dzieli się swoją wiedzą na temat świadomego oszczędzania, planowania budżetów domowych oraz inwestowania na rynkach finansowych.
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OSTATNIE ARTYKUŁY