Home Edukacja Recenzja filmu „The Secret”

Recenzja filmu „The Secret”

0

Film „The Secret” jest filmem dość kontrowersyjnym. Ma on wielu zagorzałych fanów jak i wielu przeciwników. Tych pierwszych jest jednak chyba zdecydowanie więcej. Ja również zaliczam się do tej pierwszej grupy. Film „The Secret” jest świetnym dziełem, który powinien obejrzeć każdy.

Głównym tematem filmu jest prawo przyciągania. Mówi ono o tym, że każdy jest w stanie przyciągnąć do swojego życia wszystko, czego tylko zapragnie. Joe Vitale (osoba występująca w filmie) mówi, że świat jest jak katalog, w którym możesz wybrać wszystko, czego pragniesz. Przeglądasz ten katalog i wybierasz: „Chciałbym to przeżyć, chciałbym mieć ten produkt, żyć z taką osobą… Ty po prostu robisz zamówienie u wszechświata”. Słuchając tych słów, w głowie rodzi się pytanie. Skoro to takie proste, to dlaczego każdy nie jest bogaty i szczęśliwy?

Właśnie tego typu stwierdzenia w filmie „The Secret” są kontrowersyjne. Film jest generalnie o pozytywnym myśleniu i o tym, czego człowiek może dzięki temu dokonać. Ja bym w skrócie opisał to tak:

Do każdego człowieka codziennie dociera mnóstwo bodźców zewnętrznych (informacji). To, jak filtrujesz przychodzące do Ciebie informacje zależy przede wszystkim od Ciebie i ma to olbrzymie znaczenie dla Twojego życia. Każdy człowiek ma swoją własną wizję świata i to od niego samego zależy jak ten świat będzie postrzegał. Spośród tego całego mętliku informacyjnego możesz dostrzegać rzeczy pozytywne, które będą pozytywnie na Ciebie wpływać.

Każdy człowiek poprzez myślenie kreuje swoją własną przyszłość.  To o czym myślisz i jak myślisz sprawia, że dziś jesteś takim, a nie innym człowiekiem. Myśl ma moc sprawczą!

Bardzo uzasadnionym wydaje się tutaj zacytowanie fragmentu z „Alchemika” Paulo Coelcho: „Jeżeli czegoś bardzo pragniesz, to cały wszechświat działa potajemnie abyś mógł to spełnić„.

To zdanie świetnie pasuje do filmu „The Secret”. Polecam film każdemu, kto chce być odpowiedzialny za swoją teraźniejszość i przyszłość. Dla mnie film, mimo pewnych na pozór oczywistych prawd, jest genialny. Świetnie motywuje i pozwala uwierzyć we własne siły.

Zobacz trailer filmu The Secret:

Moja ocena: 10/10. Film genialny, oglądałem kilkanaście razy. Polecam każdemu bez względu na wiek i płeć.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version