Sell out your Next Event Fast!

Enter your details below to get instant access to [enter lead magnet name here]

We process your personal data as stated in our Privacy Policy. You may withdraw your consent at any time by clicking the unsubscribe link at the bottom of any of our emails.

Close

REGISTER YOUR SPOT NOW

Enter your details below to get instant access to [enter lead magnet name here]

We process your personal data as stated in our Privacy Policy. You may withdraw your consent at any time by clicking the unsubscribe link at the bottom of any of our emails.

Close

Darmowy Kurs Pisania Książek | Nie Znam Prawa Autorskiego | Video 13/16

Co musisz wiedzieć o prawie autorskim?

Bestsellerowy poradnik Arkadiusza Podlaskiego o tym, jak szybko napisać własną książkę.

Opinie czytelników


Remarkable

Po przeczytaniu poczułem się prawdziwym mistrzem, nie tylko w pisaniu ale również podniosła moje morale w innych dziedzinach życia. Jest świetnie napisana i polecam ją każdemu.

Marek [uczeń technikum]

Transformed

Polecam osobom takim jak ja - które miały pomysł na to, co mogłyby przekazać, ale nie miały zielonego pojęcia jak to zrobić. Warto wiedzieć jak pisać, aby później nie zostać wyśmianym za styl bądź zawarte informacje.

Maciej [współwłaściciel spółki]

Czy obawiać się nieznajomości prawa autorskiego?


Brak wiedzy w zakresie prawa autorskiego powstrzymuje wiele osób przed napisaniem własnej książki. Można przecież zostać oskarżonym o plagiat. Jeśli jednak piszesz samodzielnie i nie kopiujesz cudzych tekstów to możesz spać spokojnie. Nie jestem prawnikiem, ale nie bój się – Ty też nie musisz nim być. Wystarczy, że poznasz elementarne zasady korzystania z cudzych tekstów.

Nie bój się, że piszesz podobnie do innych. Wiele rzeczy będzie się powtarzało i wręcz musi się powtarzać. Pomimo że wiedza jest nieograniczona, to niektóre idee czy pomysły będą kopiowane. Na rynku można znaleźć mnóstwo książek, w których opisane są te same zagadnienia. Same idee nie są chronione prawami autorskimi.

Jako przykład mogę podać tzw. „Sekret”, który traktuje o prawie przyciągania. Idea przyciągania polega na tym, że jesteśmy w stanie przyciągnąć do swojego życia wszystko, co tylko zechcemy. Prawo przyciągania zostało wypromowane przede wszystkim dzięki filmowi pod tytułem „The Secret”, w którym wystąpili znani mówcy motywacyjni, tacy jak Bob Proctor, Jack Canfield czy też Joe Vitale.

Pomysłodawczyni filmu napisała książkę o tym samym tytule. Wkrótce, gdy w całym świecie zaczęto mówić o sekrecie, lawinowo posypały się książki na ten temat. Powstała nawet specjalna kategoria „Sekret” w wydawnictwie Onepress.

Wydaje się, że najwięcej książek o sekrecie napisał Joe Vitale. Oto kilka z nich:
„Klucz do sekretu. Przyciągaj do siebie wszystko, czego pragniesz.”
„Prawo przyciągania. 5 prostych kroków do zdobycia bogactwa (lub czegokolwiek innego)”
„Zero ograniczeń. Sekret osiągnięcia bogactwa, zdrowia i harmonii ze światem”
„Oczekuj cudów. Sekretna moc tkwi w Tobie.”

Na koncie Joe Vitale jest jeszcze więcej książek o Sekrecie. Wykorzystali to również polscy autorzy. Mamy dla przykładu książkę Andrzeja Batko - „Siła sekretu. Praktyczny poradnik programowania przyszłości.” czy też Krzysztofa Trybulskiego „Sekrety prawa przyciągania”.

Widzisz zatem, że różni autorzy kopiują idee, które się przyjęły na świecie i przekładają je na swój język. Nie jest to łamanie prawa autorskiego. Każdy z autorów przypasowuje prawo przyciągania pod swoje życie i opisuje przypadki które go spotkały, udowadniając że to prawo rzeczywiście działa. Każdy może napisać co myśli o sekrecie w swojej własnej książce i nie ma w tym nic złego.

Bestsellerowy poradnik Arkadiusza Podlaskiego o tym, jak szybko napisać własną książkę.

COPYRIGHT © BY YEDU KURSY INTERNETOWE