Sell out your Next Event Fast!

Enter your details below to get instant access to [enter lead magnet name here]

We process your personal data as stated in our Privacy Policy. You may withdraw your consent at any time by clicking the unsubscribe link at the bottom of any of our emails.

Close

REGISTER YOUR SPOT NOW

Enter your details below to get instant access to [enter lead magnet name here]

We process your personal data as stated in our Privacy Policy. You may withdraw your consent at any time by clicking the unsubscribe link at the bottom of any of our emails.

Close

Darmowy Kurs Pisania Książek | Nie Znam Zasad Języka Polskiego | Video 11/16

Czy musisz świetnie znać język polski, aby napisać książkę?

Bestsellerowy poradnik Arkadiusza Podlaskiego o tym, jak szybko napisać własną książkę.

Opinie czytelników


Remarkable

Po przeczytaniu poczułem się prawdziwym mistrzem, nie tylko w pisaniu ale również podniosła moje morale w innych dziedzinach życia. Jest świetnie napisana i polecam ją każdemu.

Marek [uczeń technikum]

Transformed

Polecam osobom takim jak ja - które miały pomysł na to, co mogłyby przekazać, ale nie miały zielonego pojęcia jak to zrobić. Warto wiedzieć jak pisać, aby później nie zostać wyśmianym za styl bądź zawarte informacje.

Maciej [współwłaściciel spółki]

Jak napisać książkę zgodnie z zasadami języka polskiego?


Obawy przed brakiem odpowiedniego wykształcenia czy znajomości zasad, rządzących się językiem polskim to kolejna zmora potencjalnych autorów. Zanim przejdę do omówienia szczegółów przeczytaj poniższą, interesującą historię.

"Student jednego z wydziałów uniwersytetu napisał książkę. Poprosił swojego profesora, aby ten dokonał jej wstępnej korekty.
- Oczywiście - odpowiedział profesor - ale widzi pan, jestem już stary, oczy nie te co kiedyś i okulary gdzieś posiałem. Ja sobie usiądę, a pan niech mi przeczyta to, co napisał.
Zadowolony student zasiadł w fotelu i zaczął:
- Z wysokiego , powleczonego ciemnymi, skłębionymi chmurami nieba sypały się powoli, majestatycznie drobne płatki białego, drobniutkiego puchu o kształcie gwiazd, w tej chwili niewidocznych na nieboskłonie.
- Przepraszam pana bardzo - przerwał profesor - ale starość nie radość, słuch też już nie ten. Czy mógłby pan czytać nieco głośniej?
Student zaczął ponownie:
- Z wysokiego nieba, powleczonego ciemnymi...
- Przepraszam bardzo, ale wciąż nie słyszę. Czy można nieco głośniej?
Student zaczął jeszcze raz:
- Z wysokiego nieba...
- Przepraszam bardzo, ale naprawdę nie słyszę.
- PADAŁ ŚNIEG!!! - wrzasnął student.
- A, teraz usłyszałem - ucieszył się profesor.
Czytanie pierwszej książki studenta ciągnęło się naprawdę długo. W efekcie z dzieła liczącego ponad 2000 stron pozostało (po owej swoistej korekcie) niecałe 500. Książka dostała nagrodę prestiżowego wydawnictwa za najlepszą powieść roku."1

Widzisz zatem, że nie trzeba znać wybujałego języka, aby odnieść sukces. Bez względu na to, czy ta historia jest prawdziwa czy nie, warto wziąć sobie ją do serca. Ludzie uwielbiają prostotę. Im bardziej będziemy komplikowali swój tekst tym bardziej stanie się niezrozumiały. Ludzie nie chcą główkować czytając Twój poradnik, tylko znaleźć proste rozwiązanie swoich problemów. Dlatego używaj prostego, wręcz banalnego języka.

Nawet jeśli nie umiesz pisać, to jest naprawdę wiele sposobów i prostych technik. Sam nauczę Cię kilku z nich na łamach tej książki. Dodatkowo jest dziedzina, która zajmuje się pisaniem skutecznych tekstów i nazywa się „copywriting”. Zrób sobie – jeśli chcesz - dobry kurs copywritingu i będziesz pisać teksty w mgnieniu oka. Uwierz, że to naprawdę tak proste.

Poza tym jeśli potrafisz mówić, to potrafisz też pisać. Jeśli mówisz, to możesz nagrać to co mówisz, a potem to przepisać. Możesz spotkać się ze znajomym i przeprowadzić z nim dialog lub po prostu wywiad. Przyjaciel może Cię wypytać o różne rzeczy i Cię po prostu nagrać. Jak to odsłuchasz to się zdziwisz, że masz tak szeroką wiedzę.

Z doświadczenia wiem również, że wydawnictwa często piszą książkę wręcz „od nowa”. Tekst jest na tyle zły, że nie da się go czytać. Wydawnictwo wie jednak, że pomimo złej formy, zawarta jest w książce cenna wiedza. Dlatego robią profesjonalne korekty, aby doprowadzić książkę do bardziej przyjaznej postaci.

Bestsellerowy poradnik Arkadiusza Podlaskiego o tym, jak szybko napisać własną książkę.

COPYRIGHT © BY YEDU KURSY INTERNETOWE