Sell out your Next Event Fast!

Enter your details below to get instant access to [enter lead magnet name here]

We process your personal data as stated in our Privacy Policy. You may withdraw your consent at any time by clicking the unsubscribe link at the bottom of any of our emails.

Close

REGISTER YOUR SPOT NOW

Enter your details below to get instant access to [enter lead magnet name here]

We process your personal data as stated in our Privacy Policy. You may withdraw your consent at any time by clicking the unsubscribe link at the bottom of any of our emails.

Close

Darmowy Kurs Pisania Książek | Nie Mam Czasu | Video 1/16

Jak zyskać więcej czasu do napisania książki?

Bestsellerowy poradnik Arkadiusza Podlaskiego o tym, jak szybko napisać własną książkę.

Opinie czytelników


Remarkable

Po przeczytaniu poczułem się prawdziwym mistrzem, nie tylko w pisaniu ale również podniosła moje morale w innych dziedzinach życia. Jest świetnie napisana i polecam ją każdemu.

Marek [uczeń technikum]

Transformed

Polecam osobom takim jak ja - które miały pomysł na to, co mogłyby przekazać, ale nie miały zielonego pojęcia jak to zrobić. Warto wiedzieć jak pisać, aby później nie zostać wyśmianym za styl bądź zawarte informacje.

Maciej [współwłaściciel spółki]

Czy brak czasu powstrzyma Cię przed napisaniem książki?


Brak czasu – problem znany od wieków. Ludzie od zarania dziejów próbują wydłużyć czas. Niestety nie pokonamy pewnej prostej zasady, mianowicie takiej, że doba ma 24 godziny. Stąd też jedna z najpopularniejszych wymówek jakie często słyszę to: NIE MAM CZASU. Ta uniwersalna wymówka jest idealna by nie robić czegokolwiek.

Jeśli nie mamy się jak wykręcić, to najlepiej stwierdzić, że nie ma się czasu. Czas to takie ulotne stwierdzenie, że nikt nie będzie miał nam za złe, że czegoś nie zrobiliśmy. A tak naprawdę wykorzystanie Twojego czasu zależy od Twoich priorytetów. Po prostu przedkładasz inne czynności nad drugie. Jeśli napisanie książki jest dla Ciebie ważne, to uwierz mi, że znajdziesz czas na jej napisanie.

Od razu powiem Ci jak ja pisałem niektóre swoje książki. Swego czasu jeżdżąc codziennie tramwajem do pracy, pisałem treść mojej książki na telefonie komórkowym z klawiaturą qwerty. Wsiadając do tramwaju po prostu szukałem wolnego miejsca, gdzie mogę sobie usiąść. Wyciągałem swój niewielki telefon ze swojej kieszeni i zaczynałem pisać. Nie chciałem, aby czas który spędzam w tramwaju był dla mnie zupełnie zmarnowany.

W obecnej chwili wykorzystuję swoje wolne chwile właśnie na pisanie. Czasami to jest jakiś impuls. Sprzątam na przykład swoje mieszkanie, po czym niespodziewanie nachodzi mnie jakaś ciekawa idea i wtedy odpalam laptopa i po prostu piszę. Napisałem już wiele książek i wiele z nich napisałem nie mając czasu „na cokolwiek". Uwierz mi, że możesz wykorzystać swój czas lepiej niż robisz to teraz. Zrezygnuj z nudnego serialu, oglądania wiadomości lub czegoś, na co tracisz bezproduktywnie czas.

Istnieje powszechne mniemanie, że napisanie książki zajmuje dużo czasu. Nie musi to być prawda. Owszem, trzeba poświęcić trochę czasu i dać coś z siebie. Wystarczy jednak, że poświęcisz pół godziny dziennie, powiedzmy przez dwa miesiące. Napiszesz jeden artykuł dziennie i przez dwa miesiące masz gotową książkę. Będziesz miał wtedy 60 artykułów, z których spokojnie możesz stworzyć książkę.

Dwa najczęstsze problemy, jakie pojawiają się w związku z czasem to:

1) Odkładanie na później. Ludzie nie lubią z reguły się przemęczać. Wolą zrobić mniej niż więcej. W myśl zasady: „co masz zrobić dzisiaj, zrób pojutrze – będziesz miał dwa dni wolnego”. To nie jest dobre działanie. Postaraj się działać produktywnie tu i teraz, w myśl zasady: „Co masz zrobić jutro, zrób dzisiaj”.

2) Brak dobrej organizacji czasu i trybu pracy. Ja pisałem swoje książki w przeróżnych, dziwnych miejscach. W tramwaju, na balkonie, na ławce w parku oraz wielu innych miejscach. Potrafiłem sobie jakoś zorganizować czas, mimo iż byłem bardzo zajęty. Znajdź w swoim rytmie dnia odpowiednie chwile, aby napisać przynajmniej mały fragment swojej książki. Krok po kroku, a na pewno się uda. Tylko od Ciebie zależy jak zorganizujesz sobie czas i jak go wykorzystasz.

Bestsellerowy poradnik Arkadiusza Podlaskiego o tym, jak szybko napisać własną książkę.

COPYRIGHT © BY YEDU KURSY INTERNETOWE